T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Devrek Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Devrek Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Misyon ve Vizyon

Güncelleme Tarihi: 25/06/2020

Misyonumuz;    Yasal mevzuat ve etik kurallar çerçevesinde, hasta ve çalisan memnuniyetine odakli, bilimsel ve teknolojik gelismeleri dogrultusunda, sürekli egitim ve iyilestirme ile hastalarin tani ve tedavi ihtiyaçlarini en iyi sekilde karsilamak.

Vizyonumuz; Bölgemizde, modern tibbin tüm olanaklarini kullanan, uluslararasi standartlarda tani, tedavi ve bakim hizmeti veren en iyi hastane olmak.

Degerlerimiz; (Kurumsal yapimizda bize yol gösteren ilkelerimiz)

·         Dürüstlük (Baskalarinin zarar görmemesi için objektif iyi niyet tarzini benimsemis olma. Bir kimsenin hakkini kullanirken ya da borcunu yerine getirirken hukuk, ahlak ve örf kurallarina uygun davranilmasini öngörür.)

·         Bilimsellik (Çalismalarda bilimi esas almak demektir. Bilimsellik, olaylara bilimsel gözle bakmayi, gerçegi bilimsel gözle arastirmayi, hurafelere, dogmalara, pesin yargilara sapmadan akli hakim kilmayi gerekli kilar.)

·         Liderlik (Toplumu yönlendirme ve onlarin davranislarini olumlu yönde etkileme yetenegidir.)

·         Takim çalismasi (Ortak degerler çerçevesinde; bir amacin yerine getirilmesi ya da bir hedefin gerçeklestirilmesi için bir araya gelmis -ya da getirilmis- güçlerini birlestiren, farkliliklardan -çesitlilik- sinerji üreten, etkili çatisma ve toplanti yönetimi tekniklerinden faydalanan, bilimsel karar verme ve problem çözme tekniklerini uygulayan ve de birbirilerine karsi sorumluluklari olan çalisma gruplari)

·         Hasta ve çalisan güvenligi (Yapilan faaliyetlerde hasta ve çalisan güvenligine öncelik vermek.)

·         Sorumluluk ( Görevleri yerine getirme bilincidir. Kurum, yaptigi çok sayida faaliyet sonucu birçok kisi ve kurulus ile muhatap olmak zorundadir. Kurum, faaliyetlerini yerine getirirken sorumluluklarinin bilincinde ve ilk denetleyici her zaman kendisi olmalidir.)

·         Hakkaniyet (Adil davranma durumu)

·         Mükemmellik (Isgücü verimliligi, isin zamaninda ve dogru tamamlanmasi, stoklar, atiklar, gibi kurum parametrelerinin hepsinde birden radikal iyilesmeler. Hatalar, olagan karsilanmaz ve sürekli olarak temel nedeni arastirilarak çözümlenir.

 

KalitePolitikamiz;
Bilinçli ve güler yüzlü personelimiz ile,
Kalite yönetim sistemi sartlarina ve mevzuata uygun,
Güncel tani ve tedavi yöntemlerini kullanarak,
Hasta ve çalisanlarin memnuniyetini ön planda tutan,
Etik, etkin ve verimli saglik hizmeti vermek.